ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ

Співробітниками відділу забезпечення якості вищої освіти 24 листопада 2016 року проведено семінар на тему «Використання сучасних технологій навчання в підготовці майбутніх фахівців» для викладачів та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Хмельницького центр у ПТО сфери послуг».

Згідно з програмиою семінару виступили співробітники відділу забезпечення якості вищої освіти (д. пед. н., Красильникова Г.В., к. пед. н. Білик В.В.) та студенти кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання освітнього рівня «магістр» спец. «Середня освіта. Трудове навчання та технології» (Старинська О.І., Відлацька Л.В., Соляр М.О.).

Зміст програми семінару:

1. Використання елементів проблемного навчання у освітньому процесі (д. пед. н., Красильникова Г.В., к. пед. н. Білик В.В.)

У другій частині зустрічі слухачам було запропоновано роботу в групах для вирішення ситуаційних завдань з розроблення етапу уроку із використанням проблемних технологій навчання.

Презентація «Використання елементів проблемного навчання у освітньому процесі» (Красильникова Г.В., Білик В.В.)

2. Актуалізація базових знань учнів з використанням ігрових технологій (студентка 6 курсу освітнього рівня «магістр» спец. «Середня освіта. Трудове навчання та технології» Старинська О.І.)

3. Використання мультимедійних засобів (на прикладі уроків трудового навчання) (студентка 6 курсу освітнього рівня «магістр» спец. «Середня освіта. Трудове навчання та технології» Відлацька Л.В.)

4. Скрайбінг презентація як сучасний засіб навчання (студентка 6 курсу освітнього рівня «магістр» спец. «Середня освіта. Трудове навчання та технології» Соляр М.О.)

Впродовж семінару серед слухачів було проведено опитування щодо готовності впровадження інноваційних технологій навчання у професійну діяльність.

Використання педагогами сучасних технологій навчання в освітньому процесі забезпечує активізацію учнів та студентів під час навчально-пізнавальної діяльності, зосереджує на прояві особистого ставлення у вирішенні професійних завдань. Отже, організатори семінару домовились про подальшу плідну співпрацю з метою підготовки вчителів і майстрів виробничого навчання до використання елементів сучасних технологій навчання при викладанні спеціальних дисциплін у системі професійно-технічної освіти.

Білик В.В.,

методист 1 категорії

відділу забезпечення якості вищої освіти